aktualności
21 czerwca 2024 r. – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Harmonogram:
8:00 – uroczysta Msza Święta z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2023/2024 dla uczniów, rodziców i nauczycieli ze Szkoły SP 54
9:00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I- III na sali gimnastycznej
9:45 – 10:30 – spotkania uczniów z wychowawcami w klasach: rozdanie świadectw i nagród
IA – sala nr 8
IB – sala nr 9
IIA – sala nr 3
IIB – sala nr 4
IIC – sala nr 5
IIIB – sala nr 7
IIIA – sala nr 6
10:00 – uroczysta Msza Święta z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2022/2023 dla uczniów, rodziców i nauczycieli ze Szkoły SP 54
11:00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV- VIII na sali gimnastycznej
12:15 – 12:45 – spotkania uczniów z wychowawcami w klasach: rozdanie świadectw i nagród
IVA – sala nr 9
IVB – sala nr 6
VA – sala nr 3
VB – sala nr 2
VIA – sala nr 4
VIB – sala nr 5
VIIA– sala nr 8
VIIB – sala nr 7
VIII – sala gimnastyczna
Na uroczystość zakończenia roku szkolnego zapraszamy uczniów oraz przedstawicieli klasowych rad rodziców oraz rodziców uczniów klas III i VIII.
DZIEŃ Z WYCHOWAWCĄ I POŻEGNANIE KLASY 3b
W przeddzień zakończenia roku szkolnego 3b pojechała do Kryspinowa realizując zaplanowaną przez klasę wycieczkę. Zabawy na wodnych dmuchawcach, siłownia na świeżym powietrzu, lody i pizza, to jest to, co dzieci lubią najbardziej. Koniec pierwszego etapu edukacyjnego, to też pożegnanie z wychowawcą… Z walizkami pełnymi wspomnień zmierzamy do klasy czwartej.
Moim Uczniom i Rodzicom pięknie dziękuję za te dwa lata wspólnej wędrówki.
AKCJA CZYTELNICZA „KLUB POŻERACZY KSIĄŻEK”
W październiku w naszej szkole rozpoczęła się akcja pt. „Klub Pożeraczy Książek” promująca czytelnictwo. Zadaniem uczniów, którzy przystąpili do Klubu było przeczytanie pięciu książek i realizacja wyzwań związanych z czytaniem, uczniowie zdobywali przy tym kolejne poziomy wtajemniczenia. Akcja trwała do końca maja i cieszyła się niemałym powodzeniem, przystąpiło do niej 24 czytelników z klas 4-6. Wszystkie wyzwania zrealizowała czwórka uczniów (A. Anioł, A. Micek, B. Wasiluk, D. Wasiluk), którzy zdobyli dyplom „Klubu Pożeraczy Książek” i nagrody książkowe.
OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK
28 maja w naszej szkole zostały przeprowadzone „Wybory Książek” w ramach akcji „Ogólnopolskie Wybory Książek”, której organizatorem głównym jest Wydawnictwo Sukurs i Fundacja dla Bibliotek. Celem „Wyborów” była m. in. promocja czytelnictwa, poznanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz dostosowanie księgozbioru biblioteki do ich potrzeb i oczekiwań. W przeprowadzenie akcji zaangażowała się klasa 4a. We wrześniu zostanie opublikowana szkolna lista bestsellerów wybranych przez naszych uczniów.
KONKURS CZYTELNICZY „CZYTELNIK ROKU 2023/2024”
Z radością informujemy, że Czytelniczką Roku 2023/2024 została Antonia Anioł z kl. 4b. Antonia wypożyczyła z biblioteki szkolnej 28 książek. W nagrodę Laureatka otrzymała dyplom oraz książkę. Gratulujemy Antonii zaangażowania i pasji do czytania! Mamy również nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym takich czytelników będzie więcej.
FANTASTYCZNA WYCIECZKA DO WROCŁAWIA!!!
W dniach od 27 -29 maja klasy 2b,2c, 3a i 3b wybrały się na 3 dniową wycieczkę do Wrocławia. To właśnie tutaj licznych zabytków oraz porządku strzegą Krasnale. Idąc ich szlakiem dotarliśmy do ciekawych zakamarków tego pięknego miasta. Zwiedziliśmy Zoo z Afrykarium, Halę Stulecia oraz zabytki wrocławskiego rynku. Odbyliśmy również przejazd kolejką gondolową nad Odrą, a następnie udaliśmy się do Hydropolis – centrum nauki o wodzie. Inną ciekawą atrakcją Naszej wycieczki była wizyta w Kopalni Złota i Arsenu w Złotym Stoku. Zwiedzając Poziemną Trasę Turystyczną zobaczyliśmy jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”, Muzeum Minerałów oraz Osadę Górniczą. Wieczorami mieliśmy czas na integrację – bieg z latarkami oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek i wspólnym śpiewem. To była fantastyczna wycieczka.
WYCIECZKA DO ŁODZI
W dniach 23-24 maja klasy 5a i 5b pojechały na wycieczkę do Łodzi. W planie było zwiedzanie nowego ogrodu zoologicznego – Orientarium, które jest pięknym parkiem mieszczącym wiele gatunków zwierząt z Azji. Tuwimaki poznały słonia Aleksandra, 5-miesięczną żyrafę, grupę lemurów i małp, a także przeszły podwodnym tunelem, w którym można było podglądnąć życie rekinów brodatych, majestatycznych płaszczek czy przepięknych gatunków ryb.
Po wizycie w zoo piątoklasiści brali udział w grze miejskiej. Wyposażeni w mapki miasta, instrukcje i …odwagę, ruszyli grupami na poszukiwanie pomników bajkowych postaci.
Drugi dzień przyniósł zwiedzanie najdłuższej ulicy w mieście – ul.Piotrkowskiej. To właśnie tu, przy pomniku patrona szkoły- Juliana Tuwima, mają wspólne zdjęcie!
Pogoda dopisywała, a humory jeszcze bardziej, więc wyjazd przechodzi do historii jako ten udany!
CZYTANIE NA POLANIE
W dniu 21 maja klasa 4a wzięła udział w akcji „Czytanie na polanie”, która jest projektem czytelniczym w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie zabrali ze sobą koce, uśmiechy oraz ulubione książki, które prezentowali koleżankom i kolegom, niektórzy czytali też fragmenty polecanych przez siebie książek, a pani bibliotekarka zaprezentowała ukochane książki swojej córki. Miejscem akcji była łąka na niewielkim wzgórzu koło kapliczki w Kostrzu. Pogoda dopisała – świeciło piękne słońce.
KLASY SIÓDME W WARSZAWIE
W pierwszej połowie kwietnia klasy siódme pojechały na trzydniową wycieczkę do Warszawy.
Stolica nie rozczarowała nas. Pierwsze kroki skierowaliśmy na cmentarz Powązkowski, aby ruszyć śladem bohaterów „Kamieni na Szaniec”. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego i byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Oczywiście zobaczyliśmy Stare Miasto z kolumną Zygmunta, Pałac Prezydencki, warszawską Syrenkę i piękną panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Obskoczyliśmy także na jednej nodze pęknięty dzwon na Kanonii, gdyż Pani Przewodnik zapewniła nas, że dzięki temu spełnią się nasze wszystkie marzenia. Podziwialiśmy nie tylko architekturę Królewskich Łazienek, ale także zjawiskowe i bardzo przyjaźnie nastawione do turystów pawie. Wielkie wrażenie zrobił na nas Stadion Narodowy, a emocje studziliśmy pysznymi lodami w urokliwych ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Na koniec spędziliśmy kilka godzin w Centrum Nauk Kopernik, gdzie między innymi mogliśmy porozmawiać z humanoidalnymi robotami – nawet z samym mistrzem Mikołajem.
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
MAŁOPOLSKI KONKURS PRAC MATEMATYCZNYCH
Zuzanna Balon kl.7a – laureatka nagrody III stopnia
KONKURSY ORGANIZOWANE PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY
Oto najlepsi z najlepszych!
KONKURSY PRZEDMIOTOWE
Małopolski Konkurs Biologiczny
Finalista: Wiktor Olszar kl. 6b (nauczyciel przygotowujący Katarzyna Rzepka )
Małopolski Konkurs Geograficzny
Finalista: Kacper Choncia kl. 8 (nauczyciel przygotowujący Łukasz Rębisz)
Małopolski Konkurs Języka Niemieckiego
Finalista: Jakub Sczepanowicz. kl. 8 (nauczyciel przygotowujący Monika Kwiecień)
Małopolski Konkurs Matematyczny
Finalista: Kacper Choncia kl. 8 (nauczyciel przygotowujący Aleksandra Krzysiek)
KONKURSY TEMATYCZNE
Konkurs Historyczny „Losy żołnierza …” (nauczyciel przygotowujący Renata Nowak)
Laureaci: Adam Kalinowski kl. 7a, Zofia Smoła kl. 6b, Tymoteusz Wiliusz kl. 6b
Finalista: Bartosz Bielski kl. 7b
Serdecznie gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom!
Nasza Uczennica Maja Lipiarz z kl. 5b została uczestnikiem projektu „Mecenas Dziecięcych Talentów" XII edycji w roku szkolnym 2023/2024. Do tego projektu zakwalifikowało się 23 uczniów! Poznajcie sylwetkę Mai.
Maja swoją przygodę z gimnastyką rozpoczęła w wieku 7 lat. Trenuje w klubie PTG Sokół Kraków. Gimnastyka jest jej pasją. Startuje w turniejach i zawodach indywidualnych oraz układach zbiorowych. Jej największymi osiągnięciami są:
Wicemistrzostwo Polski w układach zespołowych (2021)
Drużynowy Mistrz Polski (2022)
Mistrzostwo Polski w układach zespołowych (2022)
Wicemistrzostwo Polski w układach zespołowych (2023)
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Młode talenty – Krakowska Karta Rodzinna (kkr.krakow.pl)
16.04 nasza Absolwentka Maria Majsak uczestniczyła wraz z Rodzicami w uroczystej gali w Urzędzie Miasta. Maria odebrała dyplom za szczególne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023 oraz nagrodę finansową. W zeszłym roku szkolnym Marysia została LAUREATKĄ MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO oraz LAUREATKĄ KONKURSU TEMATYCZNEGO Z HISTORII „LOSY ŻOŁNIERZA”. Marysia rozwija swoje zainteresowania historyczne w V LO.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
WMUROWANIE KAMIENIA WĘGIELNEGO
George Bernard Shaw powiedział, że: Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Jego słowa w pełni oddają ducha niezwykłej uroczystości, która miała miejsce 11 kwietnia 2024r. w naszej szkole – wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej szkoły. Gospodarzem była Pani Dyrektor SP 54 – Pani Patrycja Stawarczyk. Przybyło wielu znamienitych gości: zastępca Prezydenta Miasta Krakowa – Pan Andrzej Kulig, radni Miasta Krakowa, radni Dzielnicy VIII Dębniki, przedstawiciele Wydziału Edukacji, dyrektor MCOO, przedstawiciele Rady Rodziców oraz społeczności uczniowskiej.
Wydarzenie miało symboliczny i uroczysty charakter. Akt erekcyjny ze strony SP54 został podpisany przez Panią Dyrektor Patrycję Stawarczyk oraz Przewodniczącego SU Jakuba Ogrodnika. Swoje podpisy złożyli także: w imieniu Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego – Zastępca Prezydenta Pan Andrzej Kulig, Radny Dzielnicy VIII Dębniki Piotr Rusocki, Dyrektor MCOO Beata Tracka – Samborska oraz przedstawiciel firmy budowlanej Częstobud Damian Świącik.
Tuba zawierająca akt, list napisany przez Kubę Ogrodnika w imieniu społeczności uczniowskiej oraz pamiątkowe zdjęcie obecnego budynku naszej szkoły, została wmurowana jako symbol nowego projektu szkoły i tym samym otworzyła nowy rozdział w historii SP54.
https://www.krakow.pl/otofotokronika/222101,2657,0,2671,otofoto.html
NA TROPIE WIELKICH I MAŁYCH SPRAW. ROBIMY FOTOREPORTAŻ
5 kwietnia uczniowie klasy 5b wybrali się na warsztaty do Muzeum Fotografii. Podczas zwiedzania wystawy „Co robi zdjęcie?” poznawali historię fotografii, fotoreportażu oraz poznawali tajniki pracy fotoreportera. Podczas warszatów sami wcielali się w rolę fotoreporterów i przygotowywali własne fotorepotaże.
Po zajęciach udaliśmy się na Cmentarz Rakowicki, gdzie w ramach programu „Pamięć pokoleń” opiekujemy się grobami legionistów – Piotra Kantarka i Karola Jurkiewicza.
Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom Szkoły.
Życzymy wiosennych i świątecznych chwil z rodziną i przyjaciółmi. Niech wielkanocny czas wprowadzi spokój, harmonię i radość.
DZIEŃ KOBIET 5B
8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy z klasy 5b również pamiętali o swoich koleżankach i z tej okazji wszystkie dziewczyny otrzymały drobny upominek.
WYSTAWA SZOPEK W KRZYSZTOFORACH
W styczniu klasa 3b wzięła udział w warsztatach szopkarskich i obejrzała wystawę szopek krakowskich. Dowiedzieliśmy się o tradycjach budowania szopek i ich rodzajach. Wiemy też jakie są cechy charakterystyczne naszych rodzimych szopek. W odnowionych pomieszczeniach Pałacu Krzysztofory obejrzeliśmy pokonkursową wystawę oraz warsztat jednego z szopkarzy a później pod opieką edukatora sami projektowaliśmy własne prace. Niektórym naprawdę się udały!
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, którego bohaterami są babcie i dziadkowie oraz ich wnuki i wnuczki.
Wszystkim babciom i dziadkom uczniów naszej szkoły składamy serdeczne życzenia!
KLASA VIIa W FABRYCE EMALIA OSKARA SCHINDLERA
16 stycznia uczniowie klasy VIIa mieli okazję wziąć udział w warsztatach zorganizowanych w Fabryce Emalia Oskara Schindlera. Była to niecodzienna lekcja historii, ale przede wszystkim człowieczeństwa. Siódmoklasiści poznali mechanizm, który doprowadził do wykluczenia, izolacji i ostatecznie eksterminacji Żydów w okresie II wojny światowej. Była to niezwykła lekcja wychowawcza ucząca szacunku dla każdego człowieka.
Nasza szkoła wspiera 14. edycję akcji Koduj z Gigantami – Poszukiwacze Kodu! Co to za akcja?
● darmowe warsztaty z programowania
● stacjonarnie w naszym mieście oraz online
● do wyboru Minecraft, Scratch, C++, Python i inne języki programowania
● małe grupy, zaangażowani trenerzy z doświadczeniem
● kilka grup wiekowych
Uczniowie zapisywać się mogą pod adresem https://info.kodujzgigantami.pl/szkoly
Akcji organizowanej przez szkołę Giganci Programowania patronuje @Ministerstwo Edukacji Narodowej, @Centrum GovTech, @Ośrodek Rozwoju Edukacji i @NASK oraz kuratoria
oświaty i Prezydenci Miast, a ogólnopolskim patronatem medialnym akcję wspierają @Radio Nowy Świat, @Komputer Świat i @Android.com.pl.
BIAŁA SZKOŁA KLAS TRZECICH
Początek grudnia był mroźny i śnieżny. Właśnie wtedy klasy trzecie wyjechały do Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej Zdroju. Dopisała pogoda i humory. Każdego dnia zabawy na śniegu lub spacery, były też zajęcia edukacyjne, spotkania z kulturą, kino z popcornem, konkurs bajkowy, wycieczka do Krynicy z jazdą na lodowisku, kolejka szynowa na Górę Parkową, Muzeum Zabawek. Odwiedził nas również święty Mikołaj… z prezentami. Było pięknie, pozostały wspomnienia…
OGÓLNOPOLSKA „PACZUSZKA DLA MALUSZKA” W SP54
W murach SP 54 na Tynieckiej zorganizowana została akcja charytatywna tuż przed Bożym Narodzeniem 2023 roku. Po zgłoszeniu się do Fundacji Małych Stópek otrzymaliśmy misję zorganizowania zbiórki produktów codziennego użytku na rzecz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nowej Hucie. Uczniowie wraz z rodzicami stanęli na wysokości zadania dzieląc się tym co najbardziej potrzebne. Dzięki hojności darczyńców, mieszkańcy wspomnianego nowohuckiego domu zostali obdarowani także dwoma laptopami. Mamy nadzieję, że posłużą one do rozwijania zdolności i pomnażania wiedzy odbiorców adwentowej zbiórki. Wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu wzięli udział w tym przedsięwzięciu serdecznie dziękujemy i gratulujemy otwartych serc.
ZIELONA SZKOŁA W LUBOGOSZCZY
W słoneczny listopadowy dzień klasa 2b wraz z wychowawcą wybrała się na swoją pierwszą Zieloną Szkołę do Lubogoszczy. Podczas tygodniowego pobytu uczniowie zwiedzili Gorczański Park Narodowy oraz uczestniczyli w wielu atrakcyjnych zajęciach. Dzieci poznawały przyrodę wszystkimi zmysłami poprzez udział w warsztatach malarskich, zielarskich, tanecznych oraz degustacyjnych – smakowanie oscypków i miodów. Ostatni dzień wyjazdu przyniósł Nam niesamowitych wrażeń. W tym dniu odbyły się zajęcia z wyszkoloną kadrą GOPR-u, w których każdy uczeń miał możliwość zajadu na tyrolce. To była fantastyczna przygoda. Mamy nadzieję, że wspomnienia zostaną z Nami na dłużej.
PROJEKT „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu pt., której celem jest m. in. promocja czytelnictwa wśród dzieci, które zaczynają naukę w szkole podstawowej. Chcemy zachęcić najmłodszych uczniów do częstego sięgania po książki i regularnego czytania – samodzielnego, ale też z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rodzeństwa, rówieśników i nauczycieli. Aby zrealizować ten cel każdy pierwszoklasista otrzymał specjalną „Wyprawkę Czytelniczą”, w skład której wchodzą dwie książeczki: „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” oraz „Wnuczka antykwariusza”. Liczymy na to, że te książeczki pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię oraz pasję czytania i zdobywania wiedzy oraz poszerzania horyzontów.
WARSZTATY W WOJEWÓDZKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W KRAKOWIE
W październiku, ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, uczniowie wybranych klas zwiedzali Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.
9 października uczniowie klasy 8 uczestniczyli w warsztatach „Od księgarza do bibliotekarza” połączonych z prezentacją multimedialną przedstawiającą kolejne etapy drogi, jaką pokonuje książka, zanim trafi do rąk czytelnika. W trakcie zajęć ósmoklasiści wykonywali ćwiczenia polegające na wpisywaniu wybranych książek do inwentarza zarówno tradycyjnego, jak i elektronicznego, dowiedzieli się, jak wygląda praca bibliotekarza „od kuchni”. Uczniowie poznali zasady korzystania z Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, a także dowiedzieli się czym jest i do czego służy Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna.
23 października uczniowie klasy 6B wzięli udział w warsztatach zatytułowanych „Bibliowyprawa Trurla i Klapaucjusza”. Uczestnicy bibliowyprawy podzieleni na grupy wędrowali wraz z bohaterami „Bajek robotów” i „Cyberiady” – Trurlem i Klapaucjuszem – po nieznanym świecie Biblioteki. Odwiedzając kolejne wypożyczalnie i czytelnie, jak na kosmicznych odkrywców przystało, wykonywali zadania ułatwiające podróż (wyliczali części potrzebne do uruchomienia bibliostatku, zatykali lemołatami dziury w pojeździe kosmicznym, zbudowali wieżę Lema, stworzyli mini robosłownik). Wspólna zabawa podczas rozwiązywania zadań w budynku biblioteki była świetną formą integracji młodzieży, dzięki niej uczniowie poznali także agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.
WARSZTATY W MUZEUM SZTUKI JAPOŃSKIEJ MANGGHA
18 października klasy 5a i 5b odwiedziły jedno z niezwykłych miejsc w Krakowie – Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha, które jest położone tuż przy Wiśle. Warsztaty były podzielone na grupy. W czasie, gdy uczniowie z klasy 5a oglądali krótki film niezwykłej Japonii i poszerzali wiedzę o tym interesującym kraju, a także uczyli się pisma japońskiego, uczniowie klasy 5b oglądali w klimatycznych wnętrzach muzeum najpiękniejsze szkice gór japońskich i polskich Tatr.
Wycieczkę urozmaicił spacer z jesiennymi widokami na Wawel i Wisłę.
To był niezwykle udany dzień!
V KRAKOWSKI DZIEŃ SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH
Reprezentacja naszego Samorządu Uczniowskiego uczestnika w 23 października 2023 w V Krakowskim Dniu Samorządów Uczniowskich organizowanego przez UM Kraków.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
„By przysłowie 'abyś cudze dzieci uczył’ błogosławieństwem dla Was było, a nam oleju w głowach od tego przybyło.”
Tymi życzeniami uczniowie klasy 5b i 7b zakończyli swój pełen humoru występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którym dziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud i serce wkładane w nauczanie i opiekę. Nie obyło się bez kwiatów i wyrazów wdzięczności. Grono Pedagogiczne dziekuje za pamięć i wyrazy sympatii.
W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor, która podziękowała za całoroczną pracę oraz złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Wyróżniający się nauczyciele i pracownicy obsługi otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły. Gratulacje popłynęły również do pani Renaty Nowak, która w tym roku otrzymała certfikat „Nauczyciel z Pasją”.
Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Zagłosuj w ramach tegorocznej 10. jubileuszowej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa, bez względu na wiek czy zameldowanie. Głosować można, elektronicznie na stronie: www.budzet.krakow.pl lub osobiście poprzez wypełnienie karty do głosowania w jednym z punktów na terenie miasta.
Warto głosować, bo projekty w ramach budżetu, nie tylko zmieniają otoczenie, w którym mieszkamy lub pracujemy, ale także integrują sąsiadów i tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tej edycji pod głosowanie poddanych będzie 714 projektów, w tym 155 to projekty ogólnomiejskie oraz 559 projektów dzielnicowych.
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 8
29 września br. klasa 8a wybrała się na wycieczkę terenową do Areny Mocy z okazji Dnia Chłopaka.
w tym zadaniu liczyła się szybkość działania, współpraca między grupami), założenia namiotu od zera i złożenia, strzelanie z łuku do celu, oraz paintball do celu.
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 5b
Jak co roku wrzesień zakończył się świętowaniem Dnia Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta z klasy 5b przygotowały dla chłopców niespodziankę – chłopcy otrzymali drobne prezenty oraz certyfikaty superchłopaków. Był to bardzo wesoły i gorący dzień, dlatego na zakończenie udaliśmy się dla ochłody na lody 🙂
WARSZTATY W MUZEUM INŻYNIERII I TECHNIKI
22 września klasy 5a i 5b wzięły udział w warsztatach „Tajemnice układu SI” organizowanych przez Muzeum Inżynierii i Techniki w krakowie.
W gablotach czekały na podziwianie stare maszyny do pisania, telefony z kablem, pierwsze lodówki, kuchenki ale największą atrakcją były oczywiście polskie samochody, których już dzisiaj na ulicach nie sposób wypatrzeć.
Podczas warsztatów uczniowie poznawali jednostki układu SI oraz przeliczali je na dawne jednostki m.in. stopy i łokcie.
Mały piknik, spacer ulicami Krakowa, zwiedzanie muzeum a na koniecwizyta w lodziarni – tak wyglądał ten wrześniowy piątek.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
NARODOWE CZYTANIE
Już po raz czwarty nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.
W tym roku książką czytaną przez Polaków 9 września jest piękna powieść Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem, podejmująca tematykę powstania styczniowego. W tym roku właśnie obchodziliśmy 160-tą rocznicę tego wydarzenia.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
4 września 2023 r. – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Harmonogram:
Msza święta kl. IV- VIII godz. 8:00
Msza święta kl. I – III godz. 9:30
9:00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas IV- VIII na sali gimnastycznej, następnie spotkania uczniów z wychowawcami w klasach
Klasa |
Wychowawca |
Sala lekcyjna |
IVA |
Monika Pozłutko |
9 |
IVB |
Aleksandra Kaźmierczyk |
6 |
VA |
Renata Czelny |
3 |
VB |
Beata Juszczak |
1 |
VIA |
Szymon Żurawiecki |
4 |
VIB |
Aleksandra Krzysiek |
5 |
VIIA |
Renata Nowak |
8 |
VIIB |
Ewa Jasińska |
7 |
VIII |
Renata Hofbauer |
2 |
10:30 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas I- III na sali gimnastycznej, następnie spotkania uczniów z wychowawcami w klasach
Klasa |
Wychowawca |
Sala lekcyjna |
I A |
Barbara Rakowska |
9 |
I B |
Aneta Domżalska |
8 |
II A |
Dorota Krupa |
3 |
II B |
Justyna Blańda |
4 |
II C |
Karolina Ludwikowska |
5 |
III A |
Urszula Zapadka |
6 |
III B |
Agnieszka Luty |
7 |