Dbam o siebie, kolegów, otoczenie
Miesiąc kwiecień upłynął pod hasłem „Sport to zdrowie”.
Była to propozycja Samorządu Uczniowskiego, wyłoniona spośród wielu sugestii trójek klasowych. Przygotowana została gazetka szkolna o tematyce sportowo – zdrowotnej, zachęcająca do ruchu i gimnastyki na co dzień. Na godzinach wychowawczych przeprowadzono pogadanki i lekcje tematyczne dotyczące aktywności fizycznej i jej dobroczynnego wpływu na zdrowie.
Miesiąc grudzień upłynął pod hasłem „Pomagamy innym”.
Rok szkolny 2016/2017 jest ROKIEM WOLONTARIATU!
Z tej okazji nasza szkoła bierze udział w programie „Szkolny Klub Wolontariatu” (opiekunowie Katarzyna Rzepka i Małgorzata Kordyl).
5 grudnia w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza przeprowadzono pogadanki w kl. 4 – 6 „Co to jest wolontariat?” Powołano chętnych uczniów do Szkolnego Klubu Wolontariatu.
Najważniejszym zadaniem tego miesiąca było zorganizowanie Szlachetnej Paczki!
Nasi Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele kolejny raz okazali wielkie i otwarte serca!
Razem możemy zmienić świat na lepszy! Pakowanie naszej paczki trwało kilka dni!
To była mądra i fajna lekcja dla wszystkich! Efekty naszej pracy są widoczne na zdjęciach! J
Przeprowadzono także konkursy: plastyczny pt. „Pomocna dłoń” i literacki pt. „Pomaganie jest fajne!”.
{joomplucat:187 limit=9|columns=5}
Październik miesiącem ciszy
W ramach szkolnego projektu „Dbam o siebie, kolegów i otoczenie” miesiąc październik był w naszej szkole miesiącem ciszy. Wszyscy w szkole próbowaliśmy hałasowi powiedzieć NIE, zwłaszcza na przerwach miedzylekcyjnych.
Grupki osób, wyposażone w hasła antyhałasowe, starały się nawoływać o spokojne i cichsze zabawy, które nie wymagają podnoszenia głosu.
Podczas lekcji wychowawczych rozmawialiśmy z nauczycielami o negatywnych skutkach hałasu.
Pod koniec miesiąca udało się nam zorganizować i to z bardzo pozytywnym skutkiem tzw. „cicha przerwę”, która była niezwykle przyjemna dla naszych uszu! 🙂
{joomplucat:173 limit=4|columns=4}
Wrzesień – miesiąc pod hasłem „Czas powitań i magicznych słów”
Podczas pierwszego miesiąca nauki pracowaliśmy nad grzecznym i kulturalnym zachowaniem.
Witaliśmy się ze sobą, z nowymi kolegami i nauczycielami. Staraliśmy się pokazać, że „magiczne słowa” nie są nam obce. Braliśmy udział w zabawach integrujących zespół klasowy, odgrywaliśmy scenki, czytaliśmy i rozmawialiśmy na temat „Jak, kiedy i dlaczego należy używać magicznych słów”.
W ramach działań w klasach i na korytarzach pojawiły się również gazetki tematyczne, zarówno w języku polskim jak i w różnych językach europejskich. Ogłoszony został konkurs plastyczny i literacki pod tytułem „Magiczne słowa”. Konkursy te polegały na napisaniu wiersza bądź stworzeniu komiksu, który prezentuje elementy dobrego zachowania oraz empatii.
Z otrzymanych prac wyłoniono zwycięzców. Są nimi:
Martyna Pietryka kl I – konkurs plastyczny
Tymoteusz Wasiluk kl. I – konkurs literacki
Jakub Rogowiec kl.IIa – konkurs literacki
Amelia Pyrek kl. III – konkurs literacki
Zwycięzcom gratulujemy!
Zwycięzców konkursu ogłoszono dnia 26 września 2016r podczas spotkania z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, podczas którego usłyszeliśmy piosenki i wiersze w językach obcych, prezentowane przez naszych uczniów.
Kontynuacją Dnia Języków Obcych było wprowadzenie przez nauczycieli materiału w językach obcych. Podczas tych zajęć, uczniowie mogli np. poznać sposoby mnożenia sposobem japońskim czy indyjskim, znaleźć podobieństwa w słowach związanych z częściami ciała w języku angielskim i niemieckim, czy też nauczyć się zwrotów związanych z pogodą w języku włoskim.
W klasach IV-VI na lekcjach przyrody uczniowie poznali nazwy kierunków głównych i pośrednich oraz ich międzynarodowe skróty, słowa i zwroty w językach sąsiadów Polski – niemieckim, czeskim, słowackim, ukraińskim, białoruskim, litewskim i rosyjskim, oraz utrwalili w języku angielskim wiadomości na temat planet Układu Słonecznego.
{joomplucat:169 limit=8|columns=4}