wydarzenia 2015/2016
Konkurs „Kto to jest?”
Z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował sympatyczny konkurs fotograficzny pt.”Kto to jest?”. Zadaniem Uczestników było rozpoznać jak największą ilość nauczycieli przedstawionych na zdjęciach w wieku dziecięcym.
Zabawa była przednia!
Zwycięzcą został Marcin Kościukiewicz z kl.4, który wytypował największą ilość trafnych odpowiedzi i rozpoznała w dziecięcych postaciach naszych obecnych uczących.
Brawo!
{joomplucat:161 limit=10|columns=5}
Wycieczka do Warszawy
30 i 31 maja 2016r. kl.4 i 6 uczestniczyły w szkolnej wycieczce do Warszawy.
Pogoda sprzyjała nam przez cały czas. Plan zwiedzania stolicy był bardzo napiety, ale niezwykle ciekawy. W czasie dwóch dni uczniowie mieli sposobnośc zwiedzić Łazienki, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Starówkę oraz najważniejsze punkty miasta. Spacer w Parku Saskim i po Krakowskim Przedmieściu zakończył 2-dniowa wyprawę.
Zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi o nowa wiedzę oraz pamiątki, w godzinach wieczornych wróciliśmy do Krakowa.
To była bardzo udana wycieczka!
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dnia 28 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Cała społeczność klasy II była zaangażowana w przygotowanie inscenizacji, która ukazała wątki historyczne powstania Konstytucji.
Znana wszystkim pieśń „ Witaj, majowa jutrzenko” wprowadziła wszystkich w nastrój radosnego świętowania tego ważnego dnia. Była to akademia bardzo pouczająca. Dzięki niej wydarzenia z maja 1791 r. nie są nam obce.
GRA MIEJSKA „ GRAM W ZIELONE MIASTO”
22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie kl. II wzięli udział w Grze Miejskiej „ Gram w zielone miasto.” Była to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy ekologicznej oraz nauki zachowań mających na celu propagowanie ochrony środowiska w życiu codziennym. W czasie zabaw poruszane były zagadnienia związane z przyczynami zanieczyszczeń powietrza, sposobami przeciwdziałania temu zjawisku, przyczynami masowego ginięcia pszczół oraz sposobami ochrony populacji jerzyków w mieście.
Pierwszy dzień wiosny
Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. W tym roku te radosne obchody odbyły się 21 marca. Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski oraz współpracujących z nim nauczycieli. Na początku odbył się pokaz mody wiosennej. Uczniowie zaprezentowali radosne, kolorowe, zwiewne kreacje i w ten sympatyczny sposób wprowadzili wszystkich w wesoły nastrój. Później postanowiliśmy powitać Panią Wiosnę w szczególny sposób – prezentując nasze pasje i talenty. Byliśmy pod wrażeniem tego, co potrafią nasi koledzy! Umiejętności było wiele – taneczne, wokalne, plastyczne, muzyczne, konstruktorskie! Wszystkie występy wzbudzały gorący aplauz widowni, która dzielnie wspierała swoich idoli i przez dwie godziny z zaciekawieniem i radością obserwowała prezentację ich talentów. Kolejnym elementem programu było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Marzannę. Komisja została wręcz zasypana kukłami różnej wielkości, koloru i kształtu. Wyłoniono sześciu laureatów, lecz wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w tych zmaganiach zasługują na wielkie brawa. Obchody zakończyły się pokazem talentów aktorskich. Szkolny klub teatralny zaprezentował, krótkie wiosenne przedstawienie, a potem bawiliśmy się i śmialiśmy oglądając kabaretowe scenki przygotowane przez uczniów klas piątych i szóstych. Dwóch chłopców z klasy piątej zaprezentowało również swoją interpretację książki „Zwiadowcy”. Święto Wiosny uważamy za udane!
Konkurs „Wybitni władcy Polski – Piastowie”
Miło nam poinformować, że Mateusz Firek, uczeń klasy piątej, uzyskał tytuł laureata wojewódzkiego tematycznego konkursu „Wybitni władcy Polski – Piastowie”. 14 marca podczas uroczystości w Muzeum Archeologicznym w Krakowie odebrał nagrodę i gratulacje z rąk senatora RP Bogdana Klicha.
Uroczystość zaszczycił także wybitny mediewista, autor licznych publikacji poświęconych średniowieczu prof. Jerzy Wyrozumski.
W konkursie wzięło udział blisko dwa i pół tysiąca uczniów z całego województwa. Tym goręcej gratulujemy Mateuszowi, który znalazł się w gronie dwudziestu dwóch laureatów. Świetny wynik w konkursie uzyskali także Paweł Morek i Maja Kędzierska zdobywając tytuł finalisty konkursu. Gratulujemy naszemu laureatowi i finalistom oraz życzymy im jeszcze niejednej pasjonującej przygody z historią.
{joomplucat:136 limit=3|columns=3}
Konkurs „Nasz Bohater – Tadeusz Kościuszko”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Nasz Bohater – Tadeusz Kościuszko” zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie i Chorągiew Krakowską ZHP.
Zmagania na szczeblu szkolnym miały charakter indywidualnej rywalizacji, a na szczeblu rejonowym i wojewódzkim w sześcioosobowych zespołach. Uczniowie dwóch zespołów uzyskali zaszczytny tytuł finalisty konkursu wojewódzkiego.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Skład zespołu nr 1: Marysia, Paweł, Mateusz, Maja, Patrycja i Julka
Skład zespołu nr 2: Magda, Dagna, Oskar, Ania, Jola i Ula
{joomplucat:135 limit=4|columns=4}
Zajęcia w Muzeum Etnograficznym kl. Ib
Przed zbliżającymi się świętami udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego aby poznać dawne zwyczaje wielkanocne. Sympatyczna Pani przewodniczka odkryła przed nami nieznane nam dotąd tajemnice otaczającej nas natury. Dowiedzieliśmy się jak rytm przyrody jest związany z rytmem życia człowieka, jak żyli i co jedli ludzie w okresie postu, jakie smaki skrywał wielkanocny kosz, czym zajmowali się rolnicy na przedwiośniu, jakie tradycje związane były z okresem Wielkanocy. Wiemy także co i dlaczego malowano na pisankach i jaką moc miała palma wielkanocna. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na święta, żeby zaobserwować to wszystko, czego się dowiedzieliśmy.
Dzień Babci i Dziadka w klasie Ib
Po raz pierwszy w szkole przed swoimi dziadkami wystąpili uczniowie klasy I. Ponieważ w tym roku Dzień Babci i Dziadka przypadał w czasie ferii zimowych, uroczystość uświetniającą ich święto zorganizowaliśmy w lutym. Choć życzenia były spóźnione, to naprawdę szczere i pięknie przedstawione. Wnuki doskonale wczuły się w swoje role, a później poczęstowały gości herbatą i ciastkiem i wręczyły własnoręcznie wykonane z gliny serduszka. Dziadkowie również zdali egzamin, gdyż większości z nich udało się rozpoznać siebie samych na portretach wykonanych przez dzieci, chyba wszyscy wiedzą, że to wyjątkowo trudne zadanie. Doskonale rozpoznali również wypowiedzi wnuków, które odnosiły się do nich. Brawa dla wszystkich i do zobaczenia w przyszłym roku.
„ Szachowa Dziesiątka 2015/2016”
W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie z kl. I – IV biorą udział w Cyklicznym Turnieju Szachowym „ Szachowa Dziesiątka 2015/2016″.
Celem zawodów jest kształcenie umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni, popularyzacja szachów, promocja aktywnego spędzania czasu wolnego, integracja młodych szachistów z różnych szkół, stwarzanie warunków do sportowej rywalizacji pomiędzy dziećmi, szkołami i dzielnicami Miasta Krakowa.
Poszczególne turnieje rozgrywane są na dystansie 6 rund systemem szwajcarskim. Prowadzona jest punktacja drużynowa szkół, dzielnic Miasta Krakowa za popularyzację szachów oraz za wynik sportowy, a także punktacja indywidualna z podziałem na: chłopcy, dziewczęta – grupy wiekowe.
Zawody odbywają się w każdą trzecią sobotę miesiąca w SP nr 10 w Krakowie.
W ostatnich rozgrywkach /19.03.2016 r./ w Klasyfikacji Indywidualnej Krystian Deć z kl. II „ wskoczył” na pierwsze miejsce.
GRATULACJE !!!
Warsztaty w Muzeum Archeologicznym
Uczniowie klasy 4 odkrywali święte pismo starożytnych Egipcjan – hieroglify. Podczas zwiedzania wystawy „Bogowie starożytnego Egiptu” mogli dowiedzieć się więcej o codziennym życiu starożytnych Egipcjan. Zobaczyli niezwykłe odkrycia archeologiczne, w tym sarkofagi i mumie. W części warsztatowej wysuszone tabliczki gliniane zapełniali pismem hieroglificznym.
Mikołajki w klasie 6
Ten dzień był przyjemny dla wszystkich uczniów. Na poczatku lekcji do klasy wkroczył anielski-diabelski orszak wraz ze Św. Mikołajem i jego świtą. Anioł przepędził diabła, więc człowiek w czerwonym kubraku mógł bez przeszkód spełniać swą powinność. Jak przystało na uczniów klasy 6 – wszyscy uniknęli różg i otrzymali po imponującej paczce.
W rolach głównych wystąpili:
– Św. Mikołaj – Filip
– elf – Piotrek
– renifer – Michał
– anioł – Paweł
– diabeł – Pola
{joomplucat:137 limit=3|columns=3}
Międzyszkolny Przegląd Teatrów Dziecięcych
4 grudnia 2015r. grupa koła teatralnego wzięła udział w Międzyszkolnym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych zorganizowanym przez SP66 w Skotnikach.
Dziewczęta z koła teatralnego wspaniale zaprezentowały się w spektaklu pt. „Mikołajkowa przemiana”. Insceniazacja była artystyczną mozaiką bajek. Główny bohater – Staś w czasie swojej wędrówki w poszukiwaniu mamy spotyka wachlarz bajkowych postaci – Kopciuszka, Śnieżkę, Piękną i Bestię, Babę Jagę, Dobrą Wróżkę, Anioła i Baletnicę.
Przedstawienie wzbudziło spory aplauz widowni, a piękna muzyka wprawiła w refleksyjny nastrój.
{joomplucat:138 limit=5|columns=5}
Wieczór Aniołów
Choć w kalendarzu początek grudnia, a temperatury niemal wiosenne, są tacy, którzy myślą o zbliżającym się okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Nie tylko myślą, ale zachęcają i zapraszają innych do powolnych przygotowań do tych jakże radosnych i rodzinnych świąt.
W naszej szkole po raz kolejny w dniu 11.12.2015 r. nauczyciele, rodzice oraz dzieci wykonywali z gliny anioły oraz ozdoby choinkowe. Panowała przemiła atmosfera. Wszyscy pomagali sobie wzajemnie. ” Wieczór Aniołów” wprowadził nas w świąteczny nastrój.
Mikołajkowy Turniej Szachowy w kl. II
W ramach projektu „ Edukacja przez szachy w szkole” dnia 03.12.2015 r. w kl. IIodbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy. Do zawodów przystąpiło 23 uczniów. Wszyscy ubrani byli w czapki ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.
Po zakończonych rozgrywkach wyłonił się najlepszy szachista kl. II – MACIEJ CHMURA
GRATULACJE!
Możliwość wzięcia udziału w turnieju była szansą na sprawdzenie swoich umiejętności, zdobytej wiedzy teoretycznej oraz przestrzegania zasad fair play.
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze ufundowane przez Radę Rodziców kl. II.
Lekcja języka polskiego – mitologia
Niedawno sala lekcyjna klasy 5 zmieniła się w grecką siedzibę bogów – Olimp. na słynną ucztę przybyło wiele boginek i bogów. Uczniowie klasy 5 wyśmienicie wcielili się w poszczególne postaci mitologiczne. Było wesoło i bardzo ciekawie! Każdy bóg opowiadał coś o sobie oraz prezentował swój atrybut.
Takie lekcje na długo zapadają w pamięć chyba wszystkim uczniom!
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty, ale i uczniów. W naszej szkole tradycyjnie odbywa się wtedy pasowanie na ucznia. W kaplicy ksiądz Tadeusz poświęcił tornistry i książki uczniów. Na uroczystościach w szkole nasi pierwszoklasiści po raz pierwszy mieli okazję wystąpić przed tak liczną publicznością i zaprezentować się aktorsko i wokalnie. Był to ich egzamin z dojrzałości szkolnej, który zdali z pozytywnym wynikiem i w związku z tym mogli przystąpić do ślubowania. Pani dyrektor pasowała wszystkich na uczniów naszej szkoły, a na pamiątkę każde dziecko otrzymało uczniowski biret i pamiątkowy dyplom. Po „sesji zdjęciowej” najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się na poczęstunek do swoich klas. Kolejne pasowanie za rok. Ale już teraz serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników naszej szkoły i podziękowania za uśmiech i życzliwość.
Rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016
Po raz pierwszy w naszej szkole nowy rok szkolny rozpoczęły dwie klasy pierwsze. Inaugurację roku szkolnego 2015/2016 poprzedziła uroczysta msza święta w kaplicy. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie przedstawiciele klasy III i IV powitali wszystkich zgromadzonych krótkim występem artystycznym. Uczniowie klas pierwszych otrzymali z rąk swoich wychowawczyń dzienniczki. Pani dyrektor przedstawiła grono nauczycielskie, które zostało trochę zmienione w porównaniu do ubiegłego roku, i życzyła wszystkim owocnej pracy. Nowy rok szkolny 2015/2016 został rozpoczęty.
Niedawno sala lekcyjna klasy 5 zmieniła się w grecką siedzibę bogów – Olimp. na słynną ucztę przybyło wiele boginek i bogów. Uczniowie klasy 5 wyśmienicie wcielili się w poszczególne postaci mitologiczne. Było wesoło i bardzo ciekawie! Każdy bóg opowiadał coś o sobie oraz prezentował swój atrybut.
Takie lekcje na długo zapadają w pamięć chyba wszystkim uczniom!
Choć w kalendarzu początek grudnia, a temperatury niemal wiosenne, są tacy, którzy myślą o zbliżającym się okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Nie tylko myślą, ale zachęcają i zapraszają innych do powolnych przygotowań do tych jakże radosnych i rodzinnych świąt.
W naszej szkole po raz kolejny w dniu 11.12.2015 r. nauczyciele, rodzice oraz dzieci wykonywali z gliny anioły oraz ozdoby choinkowe. Panowała przemiła atmosfera. Wszyscy pomagali sobie wzajemnie. ” Wieczór Aniołów” wprowadził nas w świąteczny nastrój.
Choć w kalendarzu początek grudnia, a temperatury niemal wiosenne, są tacy, którzy myślą o zbliżającym się okresie Świąt Bożego Narod
Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. W tym roku te radosne obchody odbyły się 21 marca. Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski oraz współpracujących z nim nauczycieli. Na początku odbył się pokaz mody wiosennej. Uczniowie zaprezentowali radosne, kolorowe, zwiewne kreacje i w ten sympatyczny sposób wprowadzili wszystkich w wesoły nastrój. Później postanowiliśmy powitać Panią Wiosnę w szczególny sposób – prezentując nasze pasje i talenty. Byliśmy pod wrażeniem tego, co potrafią nasi koledzy! Umiejętności było wiele – taneczne, wokalne, plastyczne, muzyczne, konstruktorskie! Wszystkie występy wzbudzały gorący aplauz widowni, która dzielnie wspierała swoich idoli i przez dwie godziny z zaciekawieniem i radością obserwowała prezentację ich talentów. Kolejnym elementem programu było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą Marzannę. Komisja została wręcz zasypana kukłami różnej wielkości, koloru i kształtu. Wyłoniono sześciu laureatów, lecz wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w tych zmaganiach zasługują na wielkie brawa. Obchody zakończyły się pokazem talentów aktorskich. Szkolny klub teatralny zaprezentował, krótkie wiosenne przedstawienie, a potem bawiliśmy się i śmialiśmy oglądając kabaretowe scenki przygotowane przez uczniów klas piątych i szóstych. Dwóch chłopców z klasy piątej zaprezentowało również swoją interpretację książki „Zwiadowcy”. Święto Wiosny uważamy za udane!