zadanie 10

Komputery, tablety, Internet są już na stałe obecne w życiu dzieci, dlatego bardzo ważne jest aby znały i rozumiały jakie zagrożenia mogą za sobą nieść. Dlatego odatkowym zadaniem było przeprowadzenie lekcji i pogadanek na temat bezpieczeństwa w sieci i cyberprzemocy.

Młodsi uczniowie na podstawie filmików z serii „Owce w sieci” poznawali zasady bezpiecznego zachowania w sieci.

Po każdej projekcji dzieci odpowiadały na pytania „o czym była bajka?”, „co się wydarzyło?”, „jak czuli się bohaterowie?”, „co wy byście czuli w takiej sytuacji?”, „co należy zrobić w podobnym przypadku?”, „czy znacie kogoś, komu zdarzyła się podobna historia?”

Każda dyskusja kończyła się sformułowaniem morału płynącego z bajki.

Uczniowie klas starszych dodatkowo przygotowali prezentacje na temat bezpiecznego zachowania w sieci.